Home

Niniejsza strona jest poświęcona kilku zagadnieniom metodologicznym i statystycznym, które zawsze sprawiają jakąś trudność studentom psychologii, pedagogiki i socjologii, może mniej marketingu, nauk o zdrowiu, czy zarządzania. Niemniej oni również, gdy tylko zabiorą się za badania społeczne, natrafiają na kłopot z analizą danych empirycznych.

Home

Niniejsza strona jest poświęcona kilku zagadnieniom metodologicznym i statystycznym, które zawsze sprawiają jakąś trudność studentom psychologii, pedagogiki i socjologii, może mniej marketingu, nauk o zdrowiu, czy zarządzania. Niemniej oni również, gdy tylko z...

Blog

Tutaj lądują wpisy o różnej i luźnej tematyce. Informacje o najnowszych zmianach na stronie i dodanych materiałach. Zagadki i swobodne przemyślenia o różnych dziwnych zjawiskach społecznych, psychologicznych itd.

Software

Na tych stronach prezentuję rozwiązania różnych zagadnień metodologicznych i statystycznych z wykorzystaniem najczęściej używanych chyba pakietów - SPSS i STATISTICA - oraz Excela, który, choć nie jest pakietem statystycznym, to jednak jest często uży...

Statystyka

Te strony poświęcone będą statystyce w jej klasycznej postaci, tzn. wzorom, procedurom i obliczeniom z użyciem kalkulatora. W poszczególnych sekcjach znajdziesz:

Wideotutoriale

Na tych stronach znajdują się prezentacje wideo odnośnie do poszczególnych zagadnień związanych z obsługą oprogramowania statystycznego oraz ręcznego wykonywania analiz Szczególnie dużo informacji poświęconych jest obsłudze SPSS i AMOS - te programy c...

Exilibris

Ciekawostki, humoreski i inne znajdy ze świata "normalnych" ludzi i ich normalnych spraw, Zebrane tutaj całkowicie nie dla mądrości, ale przyjemności.

Kalendarz

Podgląd do mojego terminarza . Ma ułatwić zorganizowanie spotkań i znalezienie wspólnego wolnego czasu.

Kontakt

Tzn. formularz kontaktowy dla łatwiejszej komunikacji via e-mail.  

Oprócz pewnych podstaw teorii statystyki, wzorów, zastosowań różnych analiz i przekształceń oraz definicji pojęć statystycznych na tej stronie znajdziesz praktyczne przykłady ich zastosowania oraz syntax’y dla SPSS, które pozwolą policzyć to, o czym mowa.

 Niestety strona jest w ciągłej rozbudowie, dlatego nie wszystkie materiały, które w zamierzeniu tutaj się powinny znaleźć, są już dostępne. Jeśli nie ma na stronie jeszcze wszystkiego, czego szukasz – zapraszam, odwiedź ją ponownie później. Sukcesywnie będzie się tutaj pojawiać coraz więcej informacji.
Komentarze są zamknięte.